GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Väggrelief 4925058
nr 492 5058
Väggrelief
Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, gjutna polykroma glasobjekt infällda i betong, järnram, 49, 5 x 46 cm, signerad 'E Höglund' i glaset på brun relief
måndag 29 oktober 2007